Моделювання
Нестандартні сучасні конструкції вимагають нового інструменту, що робить процес моделювання надзвичайно гнучким. В ArchiCAD 20 з'явився органічно вбудований в BIM-середовище засіб для вільного моделювання — МОРФ (MORPH™), що дозволяє створювати нові елементи складних форм за допомогою інтуїтивного графічного інтерфейсу і популярних технологій об'ємного моделювання, таких як технологія push&pull (тягни і штовхай). МОРФ-елементи формуються або з нарису, створеного на будь-якій об'ємній поверхні за допомогою 3D-полігонів, або конвертацією будь-якого існуючого BIM-елемента ArchiCAD. Новий інструмент МОРФ (MORPH) - найзручніший спосіб створення користувацьких BIM-компонентів, конструкцій та елементів, з яких збирається будівля (наприклад, унікальні елементи інтер'єрів або елементи декору).
BIM-компоненти
У будівельній індустрії постійно змінюється: щодня з'являються нові матеріали, конструкції, ідеї та технології. Відтепер будь-який користувач може не тільки змоделювати свій об'єкт в об'ємі, але й викласти створений BIM-компонент у єдину базу об'єктів, що хмарно. Для об'єктів, що знову додаються, заводиться унікальний опис, за яким інші користувачі за допомогою ключових слів можуть моментально знайти не тільки цей об'єкт, але і десятки схожих. Потім залишається лише підібрати необхідні для вашого BIM-проекту елементи та завантажити їх у проект одним клацанням клавіші миші.Унікально, що всі описані операції здійснюються в рамках ArchiCAD — програма надає повний набір інструментів для створення, пошуку, завантаження та розвантаження об'єктів безпосередньо з діалогу Об'єкти! Крім того, всі об'єкти, що викладаються, можна знайти на спеціалізованому веб-порталі BIMcomponents.com, що надає для самоорганізації спільноти користувачів ArchiCAD необхідні засоби: коментарі, рейтинги об'єктів, оновлення тощо. Таким чином, нова технологія завантаження\вивантаження BIM-компонентів і новий сайт - це унікальний централізований ресурс обміну GDL-об'єктами!
Ековідповідальність
Усі сучасні будівлі та проекти мають бути екологічними та енергоефективними – це наш внесок у майбутнє планети. Ми вважаємо, що головні рішення щодо еко- та енергоефективності будівлі повинні прийматися архітекторами ще на початкових стадіях роботи над проектом, а не інженерами, коли будь-які зміни зробити набагато складніше. У своїх програмах компанія GRAPHISOFT продовжує розвивати «зелений» напрямок та впроваджувати інструменти екологічного аналізу у середовище BIM-проектування. Новий вбудований в ArchiCAD 16 функціонал з аналізу енергоефективності (наприклад, аналіз геометрії моделі будівлі за допомогою кордонів зон, аналіз погодних умов тощо) схожий на самостійний програмний продукт EcoDesigner™, що зараз поставляється, але відтепер базується на абсолютно новій технології, яка дозволяє виробити аналіз моделі в динамічному режимі, використовуючи BIM-геометрію, погодинну погодну інформацію та дані про розташування будівлі.Open
BIM та продуктивність
З випуском ArchiCAD 20 компанія GRAPHISOFT оновлює також низку спеціалізованих рішень, що підвищують ефективність та продуктивність проектних організацій. Так, користувачі отримають оновлений BIM-Сервер™, хмарний сервіс для обміну моделями (через програму BIMx) та їх перегляд на мобільних пристроях та підтримку формату IFC 2x3 Coordination View Version 2.0 для взаємодії з рішеннями з альянсу OPEN BIM.